WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei P40 Pro już czaruje zdjęciami i ma niespodziankę w notchu

Na kilka dni przed premierą w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia wykonane Huaweiem P40 Pro. Wiemy też, że pomimo zmiany typu wcięcia w ekranie został w nim umieszczony czujnik 3D do skanu twarzy.

Inne wcięcie, ale te same funkcje

Huawei P40 P40 Pro

Smartfony Huawei Mate 20 Pro oraz Mate 30 Pro cechowały się stosunkowo dużym wcięciem w górnej części ekranu. Było to niezbędne ze względu na zastosowanie zaawansowanego czujnika 3D, który odpowiadał za skan twarzy. Prawdziwy skan, taki jaki znamy choćby z FaceID Apple’a, a nie tylko porównanie zdjęcia ze wzorcem. Czujnik jest sporych rozmiarów, co wymagało zastosowane dużego wcięcia.

Zobacz też: Huawei poszedł trochę w Samsunga. Tak wygląda P40 i P40 Pro

W P30 Pro czujnika 3D zabrakło, wiec wcięcie było niewielkie. W smartfonach P40 Pro wcięcie, a raczej tym razem otwór w ekranie znowu rośnie. Nie do rozmiarów Mate’a 20 Pro i 30 Pro, ale jest całkiem spore. I już wiemy dlaczego. W nim został umieszczony skaner 3D, więc oba smartfony zaoferują zaawansowany mechanizm skanowania twarzy. Będzie można go używać np. do autoryzacji płatności.

Zobacz też: Huawei P40 Pro ma być droższy niż przewidywano. Czy polska cena ponownie zaskoczy?

Pierwsze zdjęcia z P40 Pro robią wrażenie

W sieci pojawiły się też pierwsze zdjęcia wykonane za pomocą Huaweia P40 Pro Premium Edition. Fotografie mają rozdzielczości 12 Mpix, zostały wykonane w standardowym trybie 4:3 za pomocą głównego aparatu, co sugeruje ogniskowa 27mm.

W oczy rzuca się od razu sporo szczegółów i całkiem ładny efekt bokeh. Musimy jednak pamiętać, że to co z tych zdjęć zostało, po przepuszczeniu ich przez choćby kompresje chińskiego serwisu Weibo, może mieć niewiele wspólnego z oryginalną jakością.