Reklama
aplikuj.pl

Huawei nie sprzeda flagowych serii smartfonów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reuters poinformował, że Huawei zamierza odsprzedać flagowe serie swoich smartfonów – Mate oraz P. Firma zaprzecza doniesieniom.

Rozmowy mają trwać od kilku miesięcy

Serie Mate oraz P to najbardziej rozpoznawalne smartfony Huaweia. To one doprowadziły firmę do miejsca, w którym aktualnie się znajduje. Z analiz IDC wynika, że wartość sprzedanych urządzeń z obu serii pomiędzy III kwartałem 2019 roku, a III kwartałem 2020 roku to aż 39,7 mld dolarów.

Czytaj też: Huawei P50 Pro z Kirinem 9000? To ja czekam!

Reuters, powołując się na osoby zbliżone do transakcji, informuje że zakup obu serii negocjuje konsorcjum kierowanym przez firmy inwestycyjne z Szanghaju. Rozmowy mają trwać już od miesięcy.

Powodem sprzedaży mają być niekorzystne wieści płynące ze Stanów Zjednoczonych. Według nich Joe Biden nie jest skłonny do zdejmowania blokad handlowych z Huaweia i dalsza produkcja flagowych smartfonów nie będzie miała sensu.

Czytaj też: Huawei AppGallery w nowej odsłonie

Huawei zdecydowanei zaprzecza

huawei mate 30 pro

Firma Huawei przesłała już krótkie oświadczenie w tej sprawie:

Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie.

Komentarza odmówiły za to władze Szanghaju tłumacząc, że nic o tej sprawie nie wiedzą.

Czytaj też: Kolejne blokady dla Huawei. Donald Trump odchodzi „z klasą”

Czy sprzedaż serii Mate i P miałaby sens?

W pewnym stopniu – tak. Przy założeniu, że kupującym będzie zupełnie nowa firma. Taka, której nie dotyczą amerykańskie zakazy i będzie w stanie kontynuować ich produkcję. Musiałaby mieć przy tym nieskończenie wiele, raczej nieoficjalnych, powiązań z Huaweiem. Tak aby dalej mogła wykorzystywać technologię firmy. Z całą pewnością byłoby to niezwykle skomplikowane przedsięwzięcie.

Na pewno nie będziemy mieć sytuacji, w której duży gracz na rynku decyduje się na takim zakup. Smartfony Samsung Mate 60 Pro nie miałyby żadnego sensu.