WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei stworzy pierwszy na świecie smart hotel 5G

Huawei wraz z partnerami (InterContinental Shenzhen, Shenzhen Telecom) podpisał strategiczną umowę dotyczącą stworzenia pierwszego na świecie hotelu 5G. Projekt ma umożliwiść gościom dostęp do innowacyjnych rozwiązań oraz luksusowych usług.

Operator, aby w pełni pokryć zasięgiem 5G hotel, wykorzystał rozwiązania Huawei. Tym samym posłużą one jako podstawa do nowych usług oferowanych przez to miejsce. Goście będą mogli korzystać z innowacyjnych aplikacji za pomocą smartfonów czy dedykowanych terminali. Wśród udogodnień obecne będą roboty, możliwość grania w chmurze 5G czy ergometry treningowe wykorzystujące VR. Golden Sun, dyrektor generalny Shenzhen OCT Hotel Development Co., Ltd, mówi:

Goście hotelowi stale oczekują nowości i coraz to lepszych udogodnień, które to udało się właśnie wprowadzić dzięki współpracy z Shenzhen Telecom i Huawei. Korzystając z zaawansowanej technologii 5G, mamy nadzieję na kompleksową transformację całego hotelu. Jesteśmy także gotowi do dalszej współpracy w celu zbadania dogłębnego zastosowania technologii 5G w branży hotelarskiej i turystyce.

Czytaj też: Chwalenie się brakiem mikropłatności w Star Wars Jedi: Upadły Zakon nie opłaciło się EA

Dodaje do tego Feng Wei, Zastępca Dyrektora Generalnego China Telecom Shenzhen Branch:

Wdrożenie w InterContinental Shenzhen to dla nas prestiżowy projekt. Duża liczba klientów VIP i ich wysokie oczekiwania, krótki czas na implementację oraz trudne warunki konstrukcyjne to czynniki stanowiące ogromne wyzwanie dla rozwoju sieci oraz jej eksploatacji i konserwacji. Dzięki wspólnym wysiłkom Huawei i Shenzhen Telecom pomyślnie zakończono wdrażanie sieci 5G na pierwszym piętrze i w apartamentach prezydenckich InterContinental Shenzhen. W przyszłości chcemy zapewnić kompletny zasięg sieci nowej generacji w całym hotelu i razem z Intercontinental Shenzhen i Huawei zbudować wzorcowy model biznesowy 5G dla wszystkich pięciogwiazdkowych obiektów na świecie.

Czytaj też: Obejrzyj gościa, który stworzył obudowę komputera z makaronu

Źródło: Materiały prasowe