Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Huawei traci kolejnych dostawców podzespołów. Tym razem to LG i Samsung

Stany Zjednoczone skutecznie wycinają z łańcucha dostaw Huaweia kolejne firmy. Tym razem chodzi o dostawców ekranów – LG i Samsunga, ale również półprzewodników.

Kolejne firmy zostawiają Huaweia

Jak pamiętamy, tylko do 14 września firma TSMC będzie produkować układy Kirin dla Huaweia. Tymczasem chińskie media donoszą, że swoje dostawy podzespołów wstrzymali inni producenci. Mowa o LG Display i Samsung Display, którzy przestali dostarczać chińskiemu gigantowi swoje ekrany.

A to koniec, bo wstrzymane zostały również dostawy półprzewodników Samsunga oraz SK Hynix. Chodzi tutaj o moduły pamięci oraz komponenty modemów sieci 5G.

Huawei szuka zamienników. Niektóre firmy mogą na tym zyskać

Huawei powinien bez większych problemów znaleźć zamienniki dla podzespołów z wstrzymanych dostaw. Już teraz głównym dostawcom ekranów jest chiński BOE Display, a panele tej firmy znamy z flagowych smartfonów Huaweia. Mogą do nich dołączyć ekrany firm VIsionox, Tianma oraz CSOT (China Start).

Chiński gigant musi teraz szukać kolejnych zamienników podzespołów i może to być okazja dla wielu firm. Bo o ile tylko będą w stanie dostarczyć sprzęt odpowiednio wysokiej jakości, będzie to dla nich spora szansa na wybicie się i zaistnienie na rynku. Niestety bez odpowiednich linii produkcyjnych i dostępu do technologii cały proces może trochę potrwać.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy krótkie oświadczenie firmy Huawei w sprawie łańcucha dostaw:

Huawei posiada rozbudowany system dostaw, którego sprawne funkcjonowanie nie jest uzależnione od pojedynczych dostawców. Firma dysponuje rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi na utrzymanie stałych dostaw wyświetlaczy i będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu dostarczania coraz lepszych produktów i usług dla konsumentów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News