WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Hulajnogi Hive trafiają do Wrocławia

Właśnie we Wrocławiu pojawiła się konkurencja dla Lime – są to elektryczne hulajnogi od Hive. Mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z 400 tego typu urządzeń, które będzie można wynająć za pomocą aplikacji mobilnej.

W Polsce od 14 marca dostępne są hulajnogi Hive. Wcześniej  zadebiutowały one w Lizbonie, Atenach i Paryżu. W tym tygodniu ruszy także ich program pilotażowy w Mediolanie, Hamburgu i Monachium. Tristan Torres Velat, CEO Hive, mówi:

Wrocław jest drugą polską metropolią, po Warszawie, do której wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze tygodnie w stolicy pokazały nam jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to dynamiczne miasto, stawiające na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią naszej marki. Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi elektromobilności do Wrocławia. Elektryczne hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla dostępnych środków transportu miejskiego. Spodobają i przydadzą się tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami oraz utrudnieniami na drodze.

Czytaj też: Test Huawei P30 Pro – Mistrz fotografii nadchodzi

Hive blisko współpracuje ze swoimi siostrzanymi firmami, między innymi mytaxi. Ono także jest obecne we Wrocałwiu a obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW. Artur Rusko City Manager hive we Wrocławiu, komentuje:

Pozycjonujemy się jako część nowoczesnego systemu mobilności oraz jako integralny element wrocławskiej tkanki miejskiej.  Zależy nam na bliskiej współpracy z miastem i lokalną społecznością. Dowodem na to są starania, jakie wkładamy w utrzymywanie porządku. Dlatego wysyłamy na ulice specjalne patrole, zwane „hive Bees”, których celem jest usuwanie nieprawidłowo pozostawionych hulajnóg tak, by nie stanowiły zagrożenia ani przeszkody dla użytkowników ścieżek rowerowych, przechodniów czy innych uczestników transportu drogowego.

Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi to 2,5 zł a każda minuta kosztuje 45 groszy. Aplikacja umożliwia też zaparkowanie hulajnogi na okres do 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy nikt nie będzie mógł z niej skorzystać.

Czytaj też: Test laptopa HP ZBook 15v G5

Źródło: Materiały prasowe