Reklama

Oto Humble One z dachem słonecznym. Nowy gracz na rynku SUVów EV?

Humble One z dachem słonecznym, Humble One

W 2020 roku w Kalifornii powstał startup Humble Motors, który zapowiadał wyjątkowego elektrycznego SUVa i oto on – Humble One z dachem słonecznym.

Premiera Humble One z dachem słonecznym

Firma ujawniła kilka zdjęć swojego czterodrzwiowego, pięciomiejscowego SUVa o nazwie Humble One, który ma mieć zasięg do 800 km na jednym ładowaniu i moc do nawet 1020 koni mechanicznych. Jednak ten model był zapowiadany jako pierwszy na świecie SUV zasilany energią słoneczną, więc skąd takie obietnice?

Czytaj też: Zwiastun Hyundai Alcazar. Czekacie na nowego 7-miejscowego SUVa?

Spokojnie – nie było to czcze gadanie, bo Humble One z dachem słonecznym posiada całe 7,65 metra kwadratowego wysoce wydajnych ogniw słonecznych na dachu i oknach, dzięki czemu w ciągu dnia będzie zyskiwał do 97 km zasięgu. Dbałość o 800-kilometrowy zasięg zapewniają aerodynamiczne kształty i lekkie nadwozie.

Czytaj też: Wiemy, kiedy do produkcji trafi elektryczny SUV Cupra Tavascan

Co ważne, już teraz można rezerwować swój egzemplarz Humble One za 300 dolców. Na produkcje poczekamy jednak aż do 2024 roku i na dostawy do 2025 roku. Ostateczna cena samochodu zacznie się od 109000 dolarów, a więc sporo, jak na taką świeżynkę na rynku. Zaufało jej jednak sporo ludzi, bo firma podała, że ​​ma ponad 20 milionów dolarów w zarezerwowanych zamówieniach przedpremierowych.