Reklama
aplikuj.pl

Hybrydowa Honda Civic i Type R nowej generacji to kwestia czasu

Nowa Honda Civic zadebiutowała, Nowa Honda Civic, Nowa Honda Civic 2022, Honda Civic 2022, Honda Civic

Doczekaliśmy się premiery Hondy Civic nowej generacji zarówno w wydaniu typu sedan, jak i hatchback. Przy obu premierach narzekaliśmy na brak ekologicznej formy układu napędowego, ale spokojnie – to już oficjalne, że hybrydowa Honda Civic pojawi się na rynku.

Hatchback Civic, który zaliczył wczoraj premierę, jest na ten moment jedynym modelem w rodzinie Civic nowej generacji z manualną skrzynią biegów. Stanowi tym samym nie tylko bardziej praktyczną i stylową, ale też nawet bardziej zorientowaną na zabawę za kółkiem alternatywę dla sedana. Jednak w tej kwestii więcej do powiedzenia będzie miało jego wydanie typu hot hatch.

Czytaj też: Kiedy Audi zaprzestanie produkcji spalinowych samochodów? To już oficjalne

Jeśli marzy się Wam hybrydowa Honda Civic i Type R nowej generacji, to musicie po prostu czekać. Do kiedy? Ponoć „tylko” 2022 roku

Mowa rzecz jasna o Civic Type R nowej generacji, który również zadebiutuje z opcją sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów. Na ten moment nie wiadomo o nim zbyt wiele, ale plotki krążą (via Motor1) i choć niektóre przeczą sobie nawzajem, to wydaje się pewne, że ten dokładnie model będzie ostatnim pojazdem marki w Europie napędzanym wyłącznie benzyną.

Co ciekawe, Civic Type R będzie dostępny tylko w wersji z napędem na przednie koła (FWD), ale to już oficjalne, jako że Honda w przeszłości oficjalnie wykluczyła możliwość pojawienia się pochodnej modelu Civic jedenastej generacji z napędem na wszystkie koła (AWD). Na ten moment wygląda na to, że nowy Civic Type R będzie ewolucją obecnego modelu z poprawkami do znanej z poprzednich generacji modeli. Najpewniej więc będzie on napędzony 2-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem o delikatnie wyższej mocy.

Czytaj też: Premiera Dacia Duster 2022. Odświeżenie pokazało swoje nowości

Nowe informacje na temat przyszłości modeli Civic nowej generacji ogłosiła sama firma w swoim oficjalnym komunikacie prasowym, dotyczącym wszystkich rynków. W nim oprócz wydajniejszej wersji wspomniała też o Civic Hybrid, czyli modelu z hybrydowym napędem, który ma zadebiutować razem z wersją hot hatch gdzieś w 2022 roku. Na których rynkach dokładnie? Tego nie wiadomo.

Czytaj też: Mazda potwierdziła przyszłość MX-5 Miata nowej generacji

Na temat hybrydowego wariantu nie wiemy jednak już zupełnie nic. Pewne jest jednak, że hybrydowa Honda Civic i Type R zacznie pojawiać się na coraz to większej liczbie przecieków w ciągu najbliższych miesięcy.