WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Czy powinniśmy liczyć na hybrydowe Audi RS?

Producenci idą w elektryfikację swoich samochodów i nie inaczej jest z Audi, które już oferuje hybrydy typu plug-in dla Q5, Q7, A6, A7, czy A8. Jak to jednak będzie z modelami RS?

Tak się bowiem składa, że nadal nie dostaliśmy żadnego wydania RS od Audi z silnikiem elektrycznym, ale niespecjalnie nas to dziwi. Te cacka, to bowiem samochody dla entuzjastów, więc dorzucenie elektrycznego napędu do RS może wywołać dyskusję wśród maniaków „tradycyjnej motoryzacji”.

Nie oznacza to jednak, że Audi nie jest otwarte na pomysł dodania wariantów hybrydowych do gamy RS. Tak przynajmniej wynika z niedawnego oświadczenia Ekkeharda Kleindiensta, szefa działu komunikacji produktów i technologii w Audi, który powiedział co nieco na ten temat w wywiadzie dla Motoring.

Według niego korzyści płynące z hybrydyzacji, które obejmują zwiększenie wydajności i zapewnienie klientom nowych wrażeń z jazdy są warte świeczki. Dla niego to tak, jakby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, jako że silnik spalinowy wywołuje emocje, a elektryczny układ napędowy wpisuje się w strategię elektryfikacji marki.

Czytaj też: Policyjne samochody Dodge z ulepszeniami na 2021 rok

Chociaż wzmianka o hybrydowych modelach RS była tylko wspomniana mimochodem, nie możemy zaprzeczyć, że te mogą być w planach Audi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News