Reklama

Hybrydowe BMW M5 nowej generacji mają zmieść nas z dróg

Trzecia dekada XXI wieku będzie dla motoryzacji przełomowa, patrząc na to, jak hybrydowa technologia wgryza się powoli w każdy segment i model. Przykładem tego mają być BMW M5 nowej generacji.

Według raportu Car Magazine, nadchodzące w 2024 roku zupełnie nowe M5 bawarskiego producenta mają zadebiutować w wersji hybrydowej typu PHEV oraz wersji całkowicie elektrycznej.

Ten pierwszy będzie bazował głównie na V8 z podwójnym turbodoładowaniem z zapewne jednym silnikiem elektrycznym, czego połączenie zagwarantuje 750 koni mechanicznych i 1000 Nm momentu obrotowego. Czysty BEV (battery electric vehicle) pochwali się z kolei mocą 1000 koni mechanicznych, który, jak sądzimy, będzie dość spektakularny.

Jeśli ta nieoficjalna informacja z brytyjskiego magazynu, okaże się trafna, to następny M5 będzie doszczętnie niszczył większość obecnych elektrycznych sedanów pod względem osiągów. Wariant PHEV będzie miał ten sam napęd typu plug-in, który ma napędzać BMW X8M, podczas gdy wariant całkowicie elektryczny będzie opierał się na technologii zapożyczonej z iNext i i4, ale przewyższy oba te pojazdy pod względem możliwości.

Czytaj też: BMW M8 i przerobiony Nissan GT-R w walce z nowym Porsche 911 Turbo S

Według źródła (via InsideEVs)BMW przeprowadza już testy przy użyciu muła, który wygląda jak obecna seria 5, ale jest w rzeczywistości napędzany trzema silnikami elektrycznymi, które razem wytwarzają ponad 700 koni mechanicznych, zapewniając sprint do setki w poniżej 3 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News