WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hyundai Mistra 2021 w świetle reflektorów. Elektryczna wersja pewna

Hyundai Mistra 2021 w świetle reflektorów. Elektryczna wersja pewna

Trwający Guangzhou Auto Show jest pełen samochodów pochodzących tylko z Chin, wśród których znalazł się Hyundai Mistra drugiej generacji.

Hyundai Mistra 2021 z wieloma wersjami

Mistra 2021 to najwidoczniej takie połączenie świateł przednich rodem z crossovera Creta i tylnych z Sonaty, choć nieco obróconych. Oczywiście ten samochód jest czymś więcej, niż przeróbką tych dwóch modeli, a tutaj występuje w swojej w pełni elektrycznej wersji z zamkniętą osłoną chłodnicy i portem ładowania ukrytym pod logo Hyundai z przodu.

Czytaj też: Elektryczny Hyundai Ioniq 5 na zdjęciach z całą masą kamuflażu
Czytaj też: Pierwszy Hyundai i pierwszy SUV Hyundaia w szczegółach
Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022

Ten średniej wielkości sedan jest nieco mniejszy od wspomnianej Sonaty i ma akumulator o pojemności 56,5 kWh (zasięg 520 km NEDC) zasilający silnik elektryczny o mocy 184 koni mechanicznych i 310 Nm momentu obrotowego. Ładowanie tego zestawu od 30 do 80 procent trwa 40 minut, a pełne ładowanie aż dziewięć i pół godziny.

Czytaj też: Odświeżony Hyundai Kona Electric 2021 zadebiutował
Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów
Czytaj też: Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Hyundai Mistra 2021 to też silniki spalinowe, wśród których są też wolnossące jednostki o pojemności 1,8 litra i mocy 141 KM i 176 Nm, a także mocniejsza 1,5-litrowa z turbosprężarką o mocy 170 KM i 253 Nm. Ten sedan jest z kolei modelem Beijing Hyundai, spółki joint venture założonej w 2002 roku w Chinach między BAIC Motor i Hyundai.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News