Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy Hyundai i pierwszy SUV Hyundaia w szczegółach

Pierwszy Hyundai, Pony, Galloper

Dziś mamy coś specjalnego dla każdego fana Hyundaia. Kto bowiem z miłośników tej marki nie chciałby przyjrzeć się pierwszemu samochodowi z tej rodziny?

Hyundai Pony i Galloper

Hyundai obchodzi Tydzień Dziedzictwa od 27 października do 8 listopada 2020 roku i aby upamiętnić to wydarzenie, koreańska marka spojrzała w przeszłość. Dzięki temu my mamy okazję rzucić okiem na pierwszy seryjnie produkowany samochód i SUV marki, czyli Hyundai Pony i Galloper.

Czytaj też: Hyundai ujawnił swój przeuroczy pojazd elektryczny dla najmłodszych
Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów
Czytaj też: Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Dzięki kanałowi Asian Petrolhead, możemy nie tylko przyjrzeć się świetnie utrzymanym egzemplarzom tych wyjątkowych modeli Hyundai, ale też poznać ich tło historyczne.

Pony był pierwszym seryjnie produkowanym samochodem Hyundaia, którym zajął się George Turnbull razem z pięcioma brytyjskimi specjalistami. Z drugiej strony Hyundai Galloper to pierwszy SUV marki.

Czytaj teżHyundai Elantra N 2022 nagrany na Nurburgring
Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022
Czytaj też: Jak zmieniał się Hyundai Elantra? Podsumowanie 30 lat zmian

Pierwszy Hyundai, Pony, jest mieszanką różnych marek, bo tak jak silnik Saturn, a także skrzynia biegów pochodziły z Mitsubishi, wśród osprzętu znajdziemy też niektóre części z Forda Cortina, podczas gdy samo nadwozie zostało zaprojektowane przez Italdesign Giugiaro.