Reklama
aplikuj.pl

Odświeżony Hyundai Kona Electric 2021 zadebiutował

Odświeżony Hyundai Kona Electric 2021, Kona Electric 2021, odświeżenie Kona Electric

Dziś południowokoreański producent zaprezentował odświeżony model Kona Electric 2021. W jego ramach Hyundai połączył ten konwencjonalny crossover z szeregiem ulepszeń wizualnych i technicznych.

Hyundai Kona Electric 2021 – co nowego?

Na szczęście Hyundai postarał się, żeby jego odświeżony Kona Electric wyróżniał się na tle swojego poprzednika. Wersja na 2021 rok modelowy posiada zupełnie zmienioną konsolę przednią, a to głównie dzięki nowemu, bardziej eleganckiemu panelowi bez osłony chłodnicy i cieńszym reflektorom. Zestaw otworów uzupełnia kilka dodatkowych małych wlotów w zderzaku.

Czytaj teżPierwszy Hyundai i pierwszy SUV Hyundaia w szczegółach
Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022
Czytaj też: Jak zmieniał się Hyundai Elantra? Podsumowanie 30 lat zmian

Z tyłu z kolei dodatkowe światła w zderzaku mają nową konstrukcję wewnętrzną, a Hyundai podkreśla, że zwiększył całkowitą długość Kona Electric o 40 milimetrów. Wewnątrz z kolei Kona Electric 2021 zyskał 10,25-calowy cyfrowy zestaw wskaźników we wnętrzu, który pod względem wielkości pasuje do opcjonalnego większego systemu informacyjno-rozrywkowego. Ten w standardzie mierzy z kolei całe osiem cali.

Nowością w tym odświeżonym crossoverze jest również dodanie tak zwanego Bluelink, który umożliwia klientom „sterowanie samochodem za pomocą smartfona lub głosu, aby uczynić jazdę wygodniejszą i przyjemniejszą”.

Czytaj też: Oficjalny zwiastun Hyundai Elantra N 2022
Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów
Czytaj też: Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Co z napędem Kona Electric 2021?

Po stronie wydajności z kolei nadal to samo – nadal mamy do wyboru opcję 39,2 i 64 kWh zestawu akumulatorów z odpowiednią mocą szczytową silnika elektrycznego kolejno w wysokości 136 koni mechanicznych i 204 KM. Obie wersje zapewniają natychmiastowy moment obrotowy 395 Nm. Po stronie zasięgu mowa z kolei o 305 i 484 km na jednym ładowaniu.