Reklama
aplikuj.pl

To nie ostatni raz, kiedy słyszymy o koncepcie Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy, koncept Prophecy, koncept Hyundai Prophecy, produkcyjny wariant Prophecy, produkcja Prophecy, Prophecy

Serwis Auto Express potwierdził w rozmowie z wiceprezesem Hyundaia, SangYupem Lee, że koncept Prophecy doczeka się produkcyjnej wersji.

Wygląda więc na to, że Prophecy prawdopodobnie stanie się kolejną generacją samochodu Ioniq, swoistym zamiennikiem dla niego. Podobnie jak to było z konceptem 45, który pod koniec tego roku powinien zadebiutować na rynku.

Wspomnienie o wariancie produkcyjnym konceptu Hyundai 45 nie jest przypadkowe, bo wraz z Prophecy, będzie on bazować na zupełnie nowej elektrycznej architekturze. Mowa o E-GMP, czyli Electric-Global Modular Platform, która umożliwia rozciągnięcie kabiny tak, aby zapewnić możliwie najwięcej miejsca.

Czytaj też: Wyszpiegowano nowe Porsche 911 GT3 Touring bez kamuflażu

Produkcyjny wariant Prophecy będzie bowiem nietypowym sedanem, który zaoferuje bardzo dużo miejsca w środku. Nie mamy jednak pewności, jak finalnie będzie wyglądać, choć w wywiadzie wiceprezes marki wspomniał o obłych kształtach i licznych krzywiznach, jak zresztą zaawansowanej technologii świateł „pikselowych”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News