IEM Katowice 2020 z ogromną pulą nagród

IEM Katowice 2020, pula nagród IEM Katowice 2020, IEM Expo, IEM Katowice 2020 CS:GO,

Intel po raz kolejny zorganizuje IEM w Katowicach. Odbędzie się ono w dniach 28 luty – 1 marca 2020 roku. Odbędą się tam pierwsze Mistrzostwa CS:GO organizowane przez ESL. Nie zabraknie oczywiście też Intel Grand Slam.

Przez tydzień rozgrywek 16 najlepszych drużyn CS:GO zmierzy się w walce o pulę nagród równą aż 500 tysięcy dolarów. Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL, mówi:

W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem. Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap.

Czytaj też: Death Lap to pierwszoosobowe wyścigi VR w stylu Death Race

Jak co roku rozgrywkom będzie towarzyszyło IEM Expo, czyli targi esportu i gier. Odbędą się one w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts, w firmie Intel, komentuje:

Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów.

Czytaj też: Następna aktualizacja No Man’s Sky poprawi grafikę na PlayStation VR

Źródło: Materiały prasowe