WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

IKO to pierwsza aplikacja bankowa na smartfony Huawei bez usług Google

IKO to pierwsza aplikacja bankowa na smartfony Huawei bez usług Google

Wkrótce właśnie nadeszło. Na urządzeniach Huawei opartych o HMS, czyli pozbawionych usług Google, pojawiła się pierwsza, w pełni działająca i zintegrowana aplikacja bankowa. To IKO PKO Banku Polskiego.

Aplikacja IKO na smartfonach Huawei z HMS

W AppGallery, sklepie z aplikacjami dla urządzeń Huawei, aplikacje bankowe są dostępne od kilku miesięcy. Ale można było je zainstalować wyłącznie ma urządzeniach z usługami Google. Pozostałe, oparte o HMS (Huawei Mobile Services) takiej opcji nie posiadały. W tym smartfony z ostatniej serii P40.

Teraz, zgodnie z zapowiedziami, ta sytuacja się zmienia. Miało to nastąpić wkrótce i owe wkrótce trwało niecałe cztery miesiące. Ale w końcu jest – aplikacja IKO jako pierwsza została w pełni zintegrowana z urządzeniami z HMS i jeśli wierzyć datom podanym w historii zmian, miało to miejsce 10 września.

Aplikacja jest dostępna wraz z pełną funkcjonalnością znaną z dowolnych urządzeń z systemem Android.

IKO już jest, czekamy na więcej

Kiedy tylko pojawiła się informacja o pierwszej aplikacji bankowej w AppGallery, ruszyła lawina. Niemal dzień po dniu pojawiały się kolejne i podobnie było z aplikacjami transportowymi. Teraz mamy pierwszą aplikacją bankową dla urządzeń z HMS, więc raczej kwestią czasu jest, aż zaczną pojawiać się kolejne. Oby integracja postępowała w takim samym tempie i z taką samą częstotliwością jak w przypadku debiutów w AppGallery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News