Reklama
aplikuj.pl

Porsche 911 Turbo S kontra Lamborghini Huracan Evo w teście przyspieszenia

Porsche 911 Turbo S i Lamborghini Huracan Evo Spyder to niesamowite supersamochody, dzierżące silniki tuż za kierownicą, których osiągi tym razem porównał ze sobą kanał AutoTopNL.

Dla przypomnienia, to Porsche, to flagowy model najnowszej 911, czyli 992. generacji, który otrzymał znaczny wzrost mocy, bo z 580 koni mechanicznych do 650 KM i z 750 Nm momentu obrotowego do całych 800 Nm. Tyle możliwości wyciska z 3,8-litrowego silnika typu bokser o sześciu cylindrach i z podwójnym turbodoładowaniem.

Lamborghini Huracan Evo jest na przegranej pozycji, choć jego silnik V10 ma o całe 4 cylindry więcej i nawet przewyższa silnik w Porsche pod kątem pojemności. Jego 5,2-litrowa jednostka wytwarza 640 koni mechanicznych i 600 Nm momentu obrotowego, a w obu przypadkach w grę wchodzi napęd na wszystkie koła.

Powyżej obejrzycie nietypowy wyścig, bo nie z udziałem obu modeli na jednym torze, ale obserwowanie dwóch liczników obu samochodów i tak daje masę frajdy (via Motor1).

Czytaj też: Słodka Honda N-One doczekała się sporej aktualizacji

Oba modele zmierzyły się z rozpędzeniem do 300 km/h, gdzie Porsche wysunęło się na prowadzenie w myśl przejechania ćwierć mili z czasem 10,42 sekundy (kontra 10,53 sekundy w wykonaniu Lamborghini). Podobnie wypadł test w sprincie do 200 km/h – Porsche zaliczyło go w 8,94 sekundy, a Lambo w 9,52 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News