WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ikona PlayStation 5 mogła zdradzić wygląd konsoli

Poznaliśmy oficjalny wygląd PlayStation 5 czy może ktoś robi sobie żarty? Przyglądamy się pewnej sytuacji.

Od pewnego czasu Sony wciąż milczy na temat nowej generacji konsol. Zdaje się, że Microsoft przejął cały szum medialny, ale z drugiej strony – to Sony będzie nas zalewało nowymi wieściami tuż przed premierą, a Microsoft będzie już tylko powtarzał to, co wcześniej mówiono. Ciekawe, która taktyka okaże się lepsza.

„Głód” graczy na wieści o PlayStation 5 jest jednak tak duży, że każda informacja nawet niepochodząca z oryginalnego źródła jest zaraz podłapywana. Tym razem przedstawiamy Wam, co znaleziono na japońskiej stronie PlayStation i dlaczego być może lepiej od razu się nie cieszyć z „wycieku”.

Pewien użytkownik Reddita zwrócił uwagę na to, że przez moment japońska strona PlayStation wyświetlała ikonkę z „PS5”.

W wysuwanym menu można było ujrzeć napis PlayStation 5 oraz ikonkę, która zdaje się zdradzać wygląd konsoli nowej generacji. Nie devkitu, a zestawu, który trafi już na półki sklepowe. Widać na ikonce, że jest to wygląd zawierający rzymskie V, które spodobało się wielu osobom na devkicie.

Ale. Tego typu grafikę jest banalnie prosto podrobić. Wysiłek przy takiej zabawie z photoshopem jest minimalny i równie dobrze może to być żart jednego z graczy, który nie może się doczekać nowej generacji konsol. Nikt inny oprócz niego nie widział takiej ikonki na stronie (oczywiście, już jej nie ma), a użytkownik zrobił tylko to jedno zdjęcie, które wygląda jakby wręcz miało przypominać fotografie robione telefonem w taki sposób, aby nikt nie widział. Ja bym porobił pewnie z 15 takich zdjęć plus zrzuty ekranu. Ale to ja.