Reklama
aplikuj.pl

Nie uwierzycie, ile Diablo Immortal zarabia dziennie!

diablo immortal

Czy Diablo Immortal jest grą darmową, płatną, a może zmuszającą wręcz do płacenia? Temat jest bardziej zagmatwany, niż może się to wydawać.

Diablo Immortal a potrzeba płacenia

Gracze mają tendencję do rzucania się na dany temat, nawet kiedy nie sprawdzili go samemu. Nie ma się temu jednak co dziwić, bo czasem „wróg” w postaci danego dewelopera wydaje się być oczywisty.

Gdy słyszymy o „bezczelnej chciwości” dewelopera i słyszymy przykłady dotyczące tego, ile pieniędzy trzeba wydać na dany tytuł, nie ma się nad czym zastanawiać, prawda? W końcu tutaj ktoś pokazuje nam przykład, który znamy już z innych gier – znowu wyciągają nam pieniądze z portfela!

Czytaj też: Krwawe lato w Dying Light 2. Tytuł w zaskakująco niskiej cenie

Diablo Immortal również było jednym z tych tytułów, który oberwał za to, że twórcy chcą od graczy pieniądze za darmową produkcję. Sam grałem w wiele takich gier, które w naprawdę bezczelny sposób wyciągały z nas pieniądze nie oferując nawet godziny darmowej zabawy. Ale w przypadku Diablo Immortal sytuacja jest trochę inna.

Czy zdobycie najlepszych przedmiotów w grze i rywalizacja w rankingach o bycie najlepszym wyzeruje Wasze konta w Diablo Immortal? Długo grałem w tę produkcję i choć nie wydałem w niej ani złotówki – potwierdzam to. W tej grze stworzonej przez azjatycki zespół (i raczej skierowanej w dłużej perspektywie na tamten rynek) jest tak dużo opcji kupienia ulepszeń, że nawet nie byłbym w stanie wymienić ich wszystkich. Jeśli chcecie być najlepsi – obyście kupili lata temu Bitcoiny…

Diablo Immortal oferuje jednak też kampanię fabularną w stylu klasycznych Diablo i tutaj powiem Wam, że jest to naprawdę nieźle zrobiona gra mobilna. Możecie nie wydać ani złotówki, a zagracie w dobrze znany Wam tytuł przeniesiony na mniejsze ekrany.

Ile zarabia Diablo Immortal?

Skoro znacie już podstawowe sprawy dotyczące płacenia w Diablo Immortal – przejdźmy do tematu z tytułu. Skoro kampania fabularna jest możliwa do ukończenia bez płacenia, a dopiero walka o bycie najlepszym w grze, to naprawdę duży wydatek, to ile może być tak naprawdę osób, które wydają pieniądze na ten tytuł?

Czytaj też: Wyciekło Call of Duty Black Ops 6 oraz mapy Modern Warfare 2

Cóż, jak się okazuje, według szacowanych danych, Diablo Immortal zarabia 1 milion dolarów. Dziennie. Tak, nie ma tutaj błędu. Po raz kolejny potwierdza się zatem to, że tworząc popularną grę mobilną, prawdopodobnie nie będziemy potrzebowali, aby większość graczy płaciła. Najbogatsza część społeczności utrzyma cały tytuł. Cóż, ostatnie zapowiedzi Diablo 4 wyglądały rewelacyjnie – oby te pieniądze z mobilnej wersji sprawiły, że ta główna gra stanie się jeszcze lepsza.