Reklama

Ile twórcy Control zarobili na ekskluzywności EGS?

Ile twórcy Control zarobili na ekskluzywności EGS?
Ile twórcy Control zarobili na ekskluzywności EGS?

Jak tu nie wybrać Epic Games Store nad Steamem, kiedy sklep zamiast zgarniać 30%, zgarnia tylko 12%? Jak tu z kolei odmówić rocznej ekskluzywności na platformie, kiedy jednorazowa wpłata pokrywa ponad 1/3 kosztów produkcji? 

Czytaj też: Zapowiedź Terminator: Resistance – Polacy tworzą grę opartą o dawne filmy!

Zwłaszcza to ostatnie pytanie może nam się nasunąć w przypadku Control, którego koszt produkcji wynosił od 20 do 30 milionów euro. Budżet ten trzeba było po premierze podreperować i (jeszcze lepiej) powiększyć o solidne procenty, co Epic Games Store z pewnością ułatwiło. Podobno, bo oficjalnych informacji oczywiście nigdy nie dostaniemy:

Z tych “plotek” wynika jednak, że Epic Games Store zapłacił wydawcy (505 Games) za roczną ekskluzywność Control w swoim sklepie całe 9,5 miliona euro. Miało to ponoć miejsce przed miesiącem od premiery, co jasno wskazuje właśnie na ekskluzywność. Z kwoty wydawca zgarnął 55%, podczas gdy twórcy uzyskali 45%. Pod tym kątem Remedy odzyskało więc praktycznie 1/4 kosztów, jakie pochłonęła produkcja. Dodajmy do tego lepsze procenty i sprzedaż na PS4 oraz Xbox One… no cóż, trudno odmówić Epic Games Store, kiedy nie jest się na topie.

Czytaj też: Nowy etap Celeste to kaszka z mleczkiem dla speedrunnerów 

Źródło: Wccftech