WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Inno3D ujawnił chłodzenie do nadchodzących kart GeForce GTX 1100

Pamiętacie wiadomość o tym, że partnerzy Nvidii rozpoczęli już prace nad autorskimi modelami kart GeForce GTX 1100? Wygląda na to, że ich starania przeszły już w ostatnią fazę rozwoju, bo Inno3D zaprezentował iChill. Chłodzenie wodne AIO przeznaczone do nadchodzących GTX 1100 (albo 2000? Kto to wie…).

Chłodzenie ujrzało światło dzienne w Chinach, na imprezie w Bejing. To tam przedstawiciel Inno3d, czyli partnera współpracującego wyłącznie z Nvidią, zaprezentował swój pomysł na schłodzenie nadchodzących kart graficznych GeForce GTX 1100. Oczywiście prezentacje poprzedzała gadanina, w której ujawniono równie ważne informacje. Wprawdzie nie mogli za bardzo rozgadywać się na temat samych kart, ale potwierdzili, że zostaną wydane jeszcze w tym roku. „A kiedy dokładnie?” – zapytacie. Ano według jednego z partnerów już w sierpniu, co potwierdziła oficjalnie Nvidia swoją imprezą GeForce Gaming Celebration.

Samo chłodzenie wodne będzie miało podobny design, jak w przypadku całej serii iChill. Inno3D odszedł jednak od gamingowego sznytu i postawił na coś raczej minimalistycznego. Nie znaczy to jednak, że na pokładzie nie znalazło się podświetlenie – to będzie obecne w formie nazwy i loga samego producenta. Zajmie dwa sloty w komputerze, a rurki poprowadzi zaraz nad dwoma złączami zasilania 8-pin. Takie chłodzenie będzie przeznaczone dla najwydajniejszych modeli, a jego debiut odbędzie się zaraz po oficjalnej premierze zorganizowanej przez Nvidie.

Czytaj też:

[AKT] Nvidia zaprasza na „GeForce Gaming Celebration” 20 sierpnia

Źródło: Wccftech