3 kwietnia innogy udostępniło w Polsce usługę gol!, dzięki której możliwy jest wynajem aut elektrycznych na minuty. Zostało to wprowadzone w Warszawie, gdzie docelowo będzie można wypożyczyć do 500 samochodów BMW i3 czy i3s.

Car sharing pozwoli na doświadczenie zupełnie nowej jakości jazdy w mieście a także znacząco obniży zanieczyszczenia powietrza. Filip Thon, Prezes Zarządu innogy Polska, mówi:

innogy od lat z powodzeniem rozwija segment e-mobility w Polsce, tworząc sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferując usługi i produkty mające na celu popularyzację transportu elektrycznego. W odpowiedzi na rosnącą społeczną świadomość ekologiczną, dostarczamy mieszkańcom Warszawy możliwość sprawnego, komfortowego, a przede wszystkim niskoemisyjnego poruszania się po mieście. Auta elektryczne korzystają też z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. Elektryczny car sharing od innogy jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy.

Jakie są koszty jazdy? W przypadku BMW i3 cena za minutę wynosi 1,19 zł a w przypadku BMW i3s 1,49 zł za minutę. Są dostępne także pakiety dobowe. Kosztują one kolejno 239 zł i 299 zł. Co ciekawe pierwsza maksymalnie 15 minutowa jazda jest dostępna za jedynie 1 grosz.

Są one dostępne w najwygodniejszych dla klientów miejscach – w centrum oraz na obrzeżach. Ma to także zwiększyć komfort korzystania z usług innogy w Warszawie.

Czytaj też: Najnowsza współpraca Microsoftu i BMW ma pomóc w rozwoju wszystkim producentom!

Baudouin Denis, Dyrektor Generalny BMW Polska, komentuje:

Samochody BMW i3 udostępnione zostały warszawiakom do testów już podczas ubiegłorocznego pilotażu elektrycznego car sharingu innogy wraz z kilkoma innymi. Bardzo cieszymy się, że to właśnie BMW i3 spotkały się z największym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Dzięki temu, usługa innogy go! została oparta właśnie na samochodach naszej marki. BMW i3 to przykład naszego zaangażowania w rozwój elektromobilności. Tym autem jeździmy po mieście nie emitując szkodliwych substancji, a w jego budowie wykorzystano zrównoważone materiały. Dodatkowo BMW i3 jest lekkie i zwrotne przez co doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej i dokładnie w takich usługach jak car sharing.

W celu wypożyczenia auta wystarczy zainstalować dedykowana aplikację, która dostępna jest na Androida i iOS. Po zarejestrowaniu się można w prosty i szybki sposób wynająć auto.

Firma rozpoczęła także budowę sieci 500 ogólnodostępnych punktów ładowania w Warszawie. Mają być one dostępne w najwygodniejszych dla klientów miejscach – w centrum oraz na obrzeżach. Ma to także zwiększyć komfort korzystania z usług innogy w Warszawie.

Czytaj też: Tesla podbiła rynek w Norwegii

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!