Reklama

Logując się do Instagrama będzie można zamiast z SMS skorzystać z WhatsApp

wideorzomowy whatsapp, aplikacja whatsapp, zmiany whatsapp

Wygląda na to, że Facebook bardzo chce, byśmy na nowo zaufali komunikatorowi WhatsApp. Według najnowszych informacji planuje dodać opcję wykorzystania go w procesie uwierzytelniania konta na Instagramie.

Uwierzytelnianie konta na Instagramie za pomocą WhatsApp

Już od jakiegoś czasu Facebook zapowiada, że położy większy nacisk na integrację swoich aplikacji. Obietnicę sukcesywnie spełnia, bo mamy już chociażby połączony czat Messengera i Instagrama. Dodatkowo cały czas rozbudowuje swoje usługi o podobne funkcje, a także o takie, które wzajemnie się uzupełniają. Tym razem dotyczy to Instagrama i WhatsAppa. Ten ostatni komunikator ma ostatnio bardzo pod górkę i trudno mu odbudować zaufanie wśród użytkowników, czemu zresztą trudno się dziwić.

Czytaj też: Już niedługo przeniesiemy historię czatów w WhatsApp i to nie tylko pomiędzy urządzeniami

Na co tym razem wpadł Facebook? Najnowszy pomysł dotyczy nowej opcji w zakresie logowania do Instagrama. Podczas dwustopniowego uwierzytelniania konta jedną z wymaganych metod jest kod SMS. Dzięki niemu aplikacja weryfikuje naszą tożsamość. Facebook chce jednak dodać opcję, która pozwoli na zastąpienie zwykłej wiadomości potwierdzaniem tożsamości w komunikatorze WhatsApp.

Czytaj też: Co napędzi Samsung Galaxy S21 FE? Wyciek zdradza układ

Włoski deweloper Alessandro Paluzzi odnalazł zmiany w kodzie aplikacji, gdzie można wybrać pomiędzy SMS-em a uwierzytelnieniem w komunikatorze. Wygląda więc na to, że opcja jest testowana i, na szczęście, opcjonalna.

Kiedy trafi do aplikacji? Tego nie wiadomo. Prace trwają, ale Facebook na razie nie odnosi się do tego tematu, można więc spodziewać się, że jeszcze trochę będziemy musieli poczekać na nowy sposób weryfikacji konta.