Reklama

Zła wiadomość w kwestii nowych 10 nm procesorów serwerowych Intela

Intel 10 nm procesory serwerowe opóźnienia

10 nm procesory Intela mają za sobą dłuuugą historię opóźnień, które nadal są kontynuowane nawet w tak lukratywnym segmencie, czyli serwerów i baz danych.

Ice Lake-SP, czyli opóźnienie 10 nm procesorów raz jeszcze

Produkty Intel 10 nm doświadczyły ogromnych opóźnień na przestrzeni ostatnich lat, a firma już zapowiedziała i stworzyła wiele serii na bazie tego procesu technologicznego. Co z tego, że ciągle niewiele z nich ujrzało światło dzienne z powodu problemów, które firma napotkała podczas dopracowywania swojej 10 nm technologii.

To jednak nie koniec opóźnień, bo według najnowszego raportu DigiTimes.TW Intel zamierza opóźnić również 10 nm procesory serwerowe Ice Lake-SP i to o cały kwartał. To oznacza, że nie doczekamy się ich premiery w ostatnim kwartale tego roku, a w pierwszym kwartale następnego roku… ale nawet nie wiemy, kiedy dokładnie.

Czytaj też: W sieci zauważono monitor Acer Predator X34S
Czytaj też: Nvidia prezentuje karty RTX 6000 i A40
Czytaj też: Idealny zestaw pamięci DDR4 dla płyt głównych ASRock Steel Legend

Co ciekawe, według kolejnego raportu serwisu, chętni na nowe procesory Intela nie odwracają się od firmy, a po prostu zwalniają zamówienia, aby czekać na nowe układy. To bezpośrednio wskazuje, że popyt na Ice Lake-SP będzie ogromny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News