WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Programiści zapomną o błędach dzięki Intel ControlFlag

Programiści zapomną o błędach dzięki Intel ControlFlag

Intel pochwalił się swoim najnowszym narzędziem ControlFlag na bazie uczenia maszynowego, które jest przeznaczone do badania kodu źródłowego programów.

Pomoc Intela dla programistów

Narzędzie ControlFlag już teraz działa i choć znajduje się dopiero w stadium początkowym, zapowiada się korzystnie w kontekście wydajnego narzędzia, które pomoże programistom w pracochłonnym debugowaniu. Dzięki temu ci, zamiast przeznaczać cenny czas na wyszukiwanie błędów, będą mogli skupić się na realizowaniu swoich nowatorskich pomysłów.

Czytaj też: Thermal Grizzly Kryonaut Extreme ma świetną specyfikację
Czytaj też: Intel Core i9-11900K przetestowany w AotS
Czytaj też: Nowy procesor Intela 11. generacji ujawniony przez MSI

W pełni gotowy system ControlFlag pozwoli na zautomatyzowanie żmudnych prac związanych z tworzeniem oprogramowania, takich jak testowanie, monitorowanie i debugowanie. Doprowadzi to do ogromnych oszczędności związanych z każdym językiem programowania.

Czytaj też: Nowe zestawy komputerowe MSI z RTX 3000 i procesorami Intel Core 10. generacji
Czytaj też: Działanie Smart Access Memory z procesorem Intela
Czytaj też: AMD cały czas sprzedaje znacznie więcej procesorów od Intela

Zdolność systemu ControlFlag do wykrywania błędów jest oparta na programowaniu maszynowym. To z kolei jest połączeniem uczenia maszynowego, kompilatorów, metod formalnych oraz języków programowania i systemów komputerowych. W swojej pracy ControlFlag wykorzystuje także wykrywanie anomalii, więc na podstawie zweryfikowanych przykładów uczy się prawidłowych sekwencji kodu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News