Nowy procesor Intela 11. generacji ujawniony przez MSI

i9-11900, nowy procesor Intela ujawniony, Nowy procesor Intela 11. generacji ujawniony

Firma MSI w prasówce pochwaliła się, że zaktualizuje BIOSy wszystkich płyt głównych serii 400 Intela, ujawniając przy okazji przedpremierowo nowy procesor Intela 11. generacji.

MSI ujawniło nowy procesor Intela 11. generacji

Oczywiście to coś, czego nie powinniśmy widzieć, więc tym bardziej na to spójrzmy. Wszystko sprowadza się do zrzutu ekranu z programu CPU-Z, który wskazuje na działanie funkcji Resizeable-BAR (odpowiednik Smart Access Memory od AMD) z wykorzystaniem procesora Intel oraz Ryzen 5000 w połączeniu z Radeonem RX 6800.

Czytaj też: Test myszki Mountain Makalu 67 White. Pierwszy raz sensora PAW3370
Czytaj też: Dostępność kart RTX 3000 pod lupą. Niemiecki sklep udostępnił szczegóły
Czytaj też: Allegro specjalnie oznaczy oferty z dostawą przed świętami

Nowy procesor Intela 11. generacji ujawniony przez MSI

Jeśli zwrócicie uwagę na informacje na temat procesora Intel Core, szybko zorientujecie się, że to nieujawniony jeszcze układ, który zadebiutuje dopiero w marcu. Nie ma przy tym nazwy, ale jednoznacznie wskazuje na generacje Rocket Lake i połączenie z płytą główną Z490 od MSI.

Czytaj też: Boisz się promieniowania? Oto klatka Faradaya dla routerów
Czytaj też: PowerColor RX 6800 FIGHTER to kolejna niereferencyjna konstrukcja
Czytaj też: Krux HydroPump ARGB 240 to pierwsze AiO w ofercie producenta

Ten procesor, którego nie powinniśmy jeszcze widzieć, jest jednym z topowych modeli nadchodzącej generacji. Ma do zaoferowania 8 rdzeni i 16 wątków o taktowaniu bazowym 3,4 GHz i taktowaniu Boost na poziomie 4,3 GHz. Wszystko to przy mnożniku o wartości od 8 do 50 oraz wsparciu AVX-512F ISA, co razem może świadczyć o tym, że patrzymy tutaj na procesor Intel Core i9-11900.