Reklama
aplikuj.pl

BioStar i ASRock o wsparciu Intel Core 11. generacji na płytach Z400

AsRock Biostar, Z490 Intel Core 11. gen, Core 11. gen

Dzięki materiałom z Twittera momomo_us wiemy, że procesory Intel Core 11. generacji na płytach Z490 będą działać, co potwierdziła zarówno firma BioStar, jak i ASRock.

Rocket Lake-S na Z490

W rzeczywistości płyty główne Biostar Racing Z490 już teraz oficjalnie są uznane za modele obsługujące procesory Intel Core 11. generacji. Wskazuje na to oficjalny baner marketingowy opublikowany w mediach społecznościowych. Dla przypomnienia, te procesory zadebiutują w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Czytaj też: Ile wynosi obecnie rekordowa wydajność paneli słonecznych?
Czytaj też: Konsola WowCube przenosi granie do kolejnego wymiaru
Czytaj też:
Plan MSI na braki Radeonów RX 6000

Procesory 11. generacji o nazwie kodowej Rocket Lake-S będą obsługiwać to samo gniazdo LGA1200, co obecne układy, dlatego nic dziwnego, że płyty główne, które zadebiutowały na początku tego roku, sprostają nowej generacji.

Ba, w rzeczywistości były nawet reklamowane z obsługą magistral „PCIe Gen4” w chwili premiery, choć dopiero właśnie 11. generacja będzie je wspierać.

Czytaj też: Najlepsze peryferia 2020 roku, czyli co zachwyciło mnie w dobie pandemii
Czytaj też: Najlepsze planszówki 2020 roku, w jakie zagrałem
Czytaj też: GeForce RTX 3080 Ti potwierdzone przez ASUSa

Niedawna aktualizacja BIOS-u firmy ASRock również potwierdza, że procesory Core 11. generacji będą obsługiwane przez najwyższej klasy płyty główne producenta Z490, W480 i H470: