Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy test procesora Intel Core 12. generacji z DDR5 w grze

test procesora Intel Core 12. generacji z DDR5, Intel Core 12. generacji z DDR5, Intel Core 12. generacji

Właście do sieci wpadł wyjątkowy, bo pierwszy, wyjątkowy, bo dotyczący gry test procesora Alder Lake-S, czyli nadchodzącego Intel Core 12. generacji w połączeniu z DDR5.

Intel Core 12. generacji z DDR5 w DOTA2

Najpewniej jest to pierwszy raz, kiedy możemy podejrzeć wydajność nadchodzącego procesora Intel Core 12. generacji w grach i to w połączeniu z pamięciami DDR5. Oczywiście doskonale pamiętamy tegoroczne targi CES 2021, gdzie Intel już pokazał światu platformę z Alder Lake-S, ale wtedy nie było słowa o wydajności. Nie było go aż do dziś, co zmienia się wraz z wyciekiem z bazy danych CapFrameX, gdzie swoje polowania z sukcesem zakończył serwis ComputerBase.

Czytaj też: Chłodzenia wodne ToughLiquid AIO od Thermaltake już w sprzedaży

Sam CapFrameX przechowuje dane zarejestrowane przez oprogramowanie do testów porównawczych, a jeden ze wpisów z 5 kwietnia tego roku dotyczy właśnie procesora Intel Alder Lake w grach. Ten został sparowany z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i pamięcią operacyjną DDR5-4800 w postaci czterech 8 GB modułów, po raz pierwszy zapewniając nam wgląd w wydajność w grze, choć wpis nie zarejestrował najważniejszych szczegółów.

Widać tylko, że procesor był taktowany częstotliwością 2,2 GHz, co wskazuje, że była to ewidentnie wyraźnie próbka inżynieryjna. Niestety brak szczegółów nie odpowiada nam na najważniejsze pytania, dlatego wynik średnio 119,98 klatek na sekundę w DOTA2 nie jest wiele wart. Najważniejsze jest więc to, że po prostu procesory Intel Core 12. generacji są obecnie testowane.

Czytaj też: CHIP – legenda wraca do sieci

Zadebiutować z kolei powinny w listopadzie, zapewniając rynkowi nietypowe podejście Hybrid Technology Intela, które sprowadza się do homogeniczności rdzeni, dzielącej część z nich na te małe o niskim poborze prądu i większe o znacznie wyższej wydajności. Intel Alder Lake-S, to również nowa podstawka LGA1700, wsparcie DDR5 ze wsteczną kompatybilnością z DDR4, czy obsługa PCIe 5.0.