Reklama
aplikuj.pl

Intel ogłasza Project Circuit Breaker. Będzie uczył chętnych hakowania sprzętu i oprogramowania

Intel ogłasza Project Circuit Breaker, Project Circuit Breaker,

Hakerski półświatek działa obecnie w ramach dwóch podejść – hakowania w niecnych celach i tych wręcz przeciwnie, na czym korzystają firmy z całego świata. Dlatego Intel postanowił pójść o krok dalej i wspomóc tak zwanych „white hat hackers”, czyli hakerów „w imię dobra”, którzy zgłaszają odkryte problemy firmom, a nie wykorzystują je, aby szkodzić innym i ogłosił wyjątkowy Project Circuit Breaker.

Program Project Circuit Breaker okazał się sukcesem

Jako że nawet najlepsze i najnowocześniejsze procesory mogą mieć luki w zabezpieczeniach (pamiętamy Spectre i Meltdown), Intel rozwija swój program Bug Bounty (nagradzanie hakerów za odnajdywanie i zgłaszanie luk) przedsięwzięciem Project Circuit Breaker. Ten będzie działał jako seria samodzielnych, ograniczonych czasowo wydarzeń dla „konkretnych nowych platform i technologii”. Zapewni nie tylko możliwość rozwoju chętnym, ale też świeże spojrzenie na cyberbezpieczeństwo.

Project Circuit Breaker jest możliwy dzięki naszej najnowocześniejszej społeczności badawczej. Ten program jest częścią naszych starań, aby spotkać się z badaczami bezpieczeństwa tam, gdzie oni są i stworzyć bardziej znaczące zaangażowanie. Inwestujemy w programy bug bounty, ponieważ przyciągają one nowe spojrzenia na pojawiające się zagrożenia bezpieczeństwa – a Project Circuit Breaker jest kolejnym krokiem we współpracy z badaczami w celu wzmocnienia praktyk branżowych w zakresie zapewniania bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak program będzie się rozwijał i aby wprowadzić nowe głosy do znaczącej pracy, którą wykonujemy

– powiedziała Katie Noble, dyrektor Intela ds. Product Security Incident Response Team (PSIRT) i Bug Bounty.

Czytaj też: Płynność gier poprawi FSR, czyli oto wszystko co musicie wiedzieć o Steam Deck od Valve

Uczestnicy Project Circuit Breaker będą mieli szansę otrzymać zapewnione przez Intela szkolenia i sprzęt, a także będą mogli współpracować z inżynierami Intela przy odkrywaniu wad sprzętu i oprogramowania. Jego pierwsza edycja jest już w toku, a pierwsze wydarzenie, „Camping with Tigers”, rozpoczęło się w grudniu z zespołem 20 zewnętrznych badaczy bezpieczeństwa i zakończy w maju. Wtedy uczestnicy otrzymają nagrody w zależności od wagi zidentyfikowanych luk w trzech poziomach. Dlaczego więc piszemy o tym programie dziś? A to dlatego, że Intel przypomniał nam o nim, ogłaszając, że format okazał się sukcesem i stał się częścią wysiłków firmy w zakresie bezpieczeństwa.