WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel szykuje gamingowy panel sterowania do swoich układów graficznych

Intel wrzucił właśnie do sieci zwiastun z kilkoma ujęciami ze swojego nowiutkiego panelu sterowania GPU z myślą o graczach. Jest to zapewne następstwo tego, że zintegrowane układy są coraz częściej zdolne do odpalania gier (głównie e-sportowych) w przyzwoitej płynności, ale też przyszłości iGPU niebieskich, która maluje się w barwach rewolucji na miarę AMD Vega. 

Od ponad roku Intel odrobił pracę domową, rozbudowując swoje zaplecze w oddziale Intel Graphic. Wszystko po to, aby po latach istnej stagnacji rozwinąć skrzydła i rozpocząć żmudną drogę do dorównania produktom AMD i Nvidii. Jednak przed wielkimi premierami na rynku dedykowanych kart graficznych możemy być pewni, że firma zacznie rozwijać swoje zintegrowane GPU, aby nie pozostawiać AMD bez konkurencji.

Potencjał nowych iGPU Intela widzieliśmy już po pierwszych testach układu Iris Plus Graphics 940, które potwierdzały, to, że Intel wreszcie postarał się o dobre integrowane GPU. Jednak aspekt sprzętowy to nie wszystko – za nim musi iść solidne oprogramowanie przyjazne użytkownikowi. Takie właśnie podejście widać na poniższym materiale:

W nowym panelu sterowania znajdziemy m.in. coś w stylu launchera gier, narzędzie do optymalizacji ustawień w stylu tego z Nvidia Expierience i ustawienia dotyczące stricte konfiguracji ekranów.

Czytaj też: Kolejne braki w 14nm procesorach Intela dają ponownie szansę AMD

Źródło: Intel