WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwsze testy nowych GPU Intela Iris Plus Graphics 940

Jak zapewne wiecie, Intel w zeszłym roku wziął się w garść w kwestii układów graficznych, planując nie tylko zrewolucjonizowanie tych zintegrowanych z procesorami centralnymi, ale też wejście na rynek dedykowanych kart graficznych. Dziś jednak dotarły do nas przecieki dotyczące wydajności Iris Plus Graphics 940, czyli 11. już generacji zintegrowanych GPU.

Czytaj też: Intel zapowiada cele i plany związane ze swoimi kartami graficznymi

I szczerze mówiąc, jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Intel postarał się bowiem o praktycznie zmiany od samych podstaw, tworząc zupełnie nowe przetwarzanie potokowe 3D (pipeline) z 64 jednostkami GT2 i zapewniając dwukrotnie wyższe obliczenia FP16 i 3 MB pamięci podręcznej L3. W kwestii programowej możemy liczyć na wsparcie dla Adaptive-Sync, HDR i technologii powiązanych z wieloma wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości.

Nas interesuje jednak to, jak Iris Plus Graphics 940 na pokładzie procesora Intel Ice Lake poradził sobie w GFXbench. Z powyższych podsumowań wynika, że nowe GPU taktowane zegarem 1,3 GHz przewyższa średnio o 76% obecny na rynku układ Gen 9.5… będąc jednocześnie wczesną próbką inżynieryjną. Wygrywa też w porównaniu do układu AMD Vega 10 o średnio 63%, ale Vega 11 przewyższa go w ogóle obliczeń o 1,69%. W tym przypadku różnice są jednak spore w zależności od rodzaju operacji.

Czytaj też: Intel sprzedaje procesory 8. generacji jako te z 9.

Źródło: Wccftech