Reklama
aplikuj.pl

Inteligentne parkingi we Wrocławiu dzięki T-Mobile

Wrocław, T-Mobile, Smart Parkingi

Miasto Wrocław wraz z T-Mobile tworzy sieć smart parkingów, która pozwoli na monitorowanie ilości zajętych miejsc parkingowych. Ułatwi to życie osobom niepełnosprawnym, a także kierowcom autokarów, którzy muszą nieźle się namęczyć, by znaleźć odpowiednie miejsce do zaparkowania.

Smart parkingi we Wrocławiu

Dzięki wygranemu przetargowi sieć T-Mobile wbudowała we Wrocławiu w miejsca parkingowe specjalne czujniki, które wykrywają i raportują w czasie rzeczywistym, czy dane miejsce jest wolne, czy nie. Według informacji łącznie takich miejsc ma być 220 i będą to miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, miejsca dla autokarów turystycznych, czasowe a także odstawcze, które umożliwiają postój bez czasowych ograniczeń.

Cały system złożony jest z dekoderów, systemu przesyłania informacji, aplikacji, a także służącej wymianie danych platformy. By korzystać z inteligentnych parkingów trzeba będzie zainstalować aplikację ParkDots dostępną na Androidzie i iOS. Twórcy zadbali o to, by aplikacja dostosowana była do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących posługujących się czytnikiem ekranu. ParkDots ma dostępność zgodną ze standardami WCAG 2.0.

Jednak system nie będzie działał tylko na korzyść kierowców. Również służby kontrolne będą mogły za jego pomocą wykrywać wykroczenia i na ich użytek powstał dostęp do aplikacji przez stronę internetową. Będą mogli sprawdzić, czy na danym miejscu nie został przekroczony czas parkowania, a także edytowań istniejące miejsca parkingowe.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News