WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Czy ten inteligentny elektryczny silnik zmieni świat?

Firma Turntide Technologies po zgarnięciu kolejnych milionów dolarów w ramach zewnętrznego finansowania, jeszcze w większym stopniu może zająć się swoim Smart Motor System.

Wspomniane dzieło firmy, to „pierwszy na świecie silnik elektryczny z cyfrowym DNA”, który jest sterowany za pomocą oprogramowania, jest inteligentny i wyprodukowany z dbałością o środowisko, które dodatkowo pielęgnuje swoim działaniem. Odpowiada bowiem na warunki, w jakich się znajduje.

Kiedy przykładowo w budynku robi się za gorąco lub za zimno, system Smart Motor może spowolnić prędkość silnika, obniżając wydajność klimatyzacji, co eliminuje nadmierne marnotrawstwo energii i tym samym ogranicza koszty.

Pomijając nowatorskiego działania samego silnika, technologia firmy Turntide, to też oprogramowanie, które umożliwia sterowanie funkcjami Internetu Rzeczy i gromadzenie danych, zapewniając szerokie spektrum śledzenia warunków otoczenia oraz stanu samego silnika.

Czytaj też: Elektryczny silnik na hamulcu rowerowym, czyli zestaw Elevate

Doprowadza to do silników elektrycznych o 25% wyższej wydajności energetycznej, co może odmienić przemysł samochodowy i przyszłość naszego klimatu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News