Interaktywna mapa otwartych lokali pokaże, które punkty są czynne

Wprowadzone podczas pandemii obostrzenia zmusiły przedsiębiorców do zamknięcia lokali. Na Facebooku powstał jednak ruch #otwieraMY, zrzeszający tych, którzy swoje biznesy otwierają pomimo zakazów. Ta interaktywna mapa otwartych lokali pokaże nam, gdzie możemy pójść.

Powstała interaktywna mapa otwartych lokali

Pomimo obostrzeń niektórzy przedsiębiorcy postanowili otworzyć ponownie swoje biznesy. Siłownie, hotele, kluby czy restauracje (poza posiłkami na wynos lub dostarczanymi do domu) objęte są zakazem funkcjonowania. Jednak przedsiębiorcy mają dość, bo zamknięty biznes to ogromne straty. Na Facebooku powstał więc ruch #otwieraMY zrzeszający właśnie takie osoby.. Właściciele niektórych biznesów postanowili otworzyć je w styczniu, pomimo obostrzeń wykazując, że są one po prostu bezpodstawne.

Czytaj też: Darmowy Netflix nawet przez rok i inne nowości od Vectra
Czytaj też: Mapy Google z większą dokładnością w miastach
Czytaj też: Uważajcie na fałszywą aplikację ProteGO Safe!

Takich przedsiębiorców jest coraz więcej, a sana grupa na Facebooku liczy przeszło 19 tys. członków. Dlatego powstała interaktywna mapa otwartych lokali, na której można sprawdzić, który punkt w naszej okolicy jest otwarty. Dotyczy to zarówno restauracji, jak i hoteli czy siłowni. Mapa jest na bieżąco aktualizowana, choć zapewne wszystkie tego typu miejsca jeszcze nie zostały na nią naniesione.

[AKTUALIZACJA]

Mapa co prawda przestała działać, jednak na stronie akcji #OtwieraMY znajdziecie pełną, na bieżąco aktualizowaną listę otwartych hoteli, restauracji i siłowni.