WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

iTaxi zmienia sposób wynagradzania taksówkarzy

iTaxi we współpracy z Symmetrical.ai wprowadza nowy sposób rozliczenia dla taksówkarzy. Teraz będą oni już musieli czekać na rozliczenie bezgotówkowych płatności klientów i dostaną swoje wynagrodzenie wcześniej.

Taksówkarze nie bez powodu nie lubią płatności bezgotówkowych

Jeśli w taksówce zapłacimy kartą, taksówkarz nie od razu dostanie swoje pieniądze. Najpierw muszą je między sobą rozliczyć pośrednicy. Dlatego też, choć taksówkarz ma naliczoną wypłatę za kurs, nie może skorzystać ze zgromadzonych środków.

Bezgotówkowe formy płatności królują w iTaxi. Korzysta z nich 70% klientów.

Pieniądze dostępne od ręki

Rozwiązanie Symmetrical to aplikacja mobilna, która pozwoli taksówkarzom na wypłacanie środków niezależnie od ustalonego w firmie terminu rozliczenia.

Piotr Smoleń, prezes Symmetrical Labs:

Płatności bezgotówkowe, zanim trafią na konta taksówkarzy, wymagają rozliczenia pomiędzy pośrednikami. W tym czasie kierowcy iTaxi nie mają dostępu do już zarobionych środków a muszą liczyć się zarówno z bieżącymi wydatkami, jak i niespodziewanymi kosztami. Wdrożenie Symmetrical.ai zapewni im poczucie bezpieczeństwa finansowego i wesprze w elastycznym zarządzaniu wynagrodzeniem. iTaxi wybierając nasze rozwiązanie jasno pokazuje, że opieka i odpowiedzialność za finanse współpracowników – zwłaszcza w czasach kryzysu i braku stabilizacji – jest dla firmy jedną z kluczowych wartości

Z poziomu aplikacji możliwe jest wykonanie ekspresowego przelewu w formie zaliczki.

Na razie Symmetrical jest w fazie testów i korzysta z niego dedykowana grupa taksówkarzy. Po ich zakończeniu i poprawieniu zgłoszonych błędów, wejdzie do powszechnego użycia. Termin wdrożenia jest planowany na sierpień 2020 roku.

To powinno wpłynąć pozytywnie na relacje taksówkarzy i pasażerów, które właśnie z powodu bezgotówkowych formy płatności potrafiły być napięte.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News