Reklama
aplikuj.pl

Jack Ma znów pokazuje się w mediach. Co się z nim działo?

Na początku stycznia świat obiegła wieść, że Jack Ma zaginął. Jeden z najbogatszych Chińczyków, założyciel Alibaba nie pojawiał się w mediach od dłuższego czasu. Teraz powraca, ale nadal nie wiadomo, co się z nim działo.

Jack Ma odnalazł się po prawie 3 miesiącach

Na początku roku w mediach zawrzało. Jack Ma, założyciel Alibaba od około 2 miesięcy nie pokazywał się w przestrzeni publicznej. Informację o zaginięciu podało Yahoo Finance. Największe zaniepokojenie wywołał brak obecności Ma we własnym talent show „Africa’s Business Heroes”, w którym miał zasiadać w jury. Zaginięcie wiązano z problemami, które miliarder miał z chińskim rządem. Zapoczątkowały to wprowadzone w listopadzie 2020 roku nowe przepisy, a potem Ma skrytykował otwarcie chiński rząd i wprowadzone przez niego prawda uderzające mocno w jedną z jego firm.

Czytaj też: Dane z menedżerów haseł dodamy w Firefox 85
Czytaj też: Jeśli WhatsApp nie zmieni kontrowersyjnych zasad może mieć spory problem
Czytaj też: Inteligentna waga Smart Scale od realme to debiut na rynku Smart Home

Wszyscy zadawali sobie pytanie, co się stało z Jackiem Ma. I właściwie nadal tego nie wiemy. Biznesmen po prostu pojawił się w wideokonferencji, podczas której wręczał nagrody 100 nauczycielom pracującym na terenach wiejskich. Jack Ma robił to co roku, jednak teraz, z powodu pandemii, musiał zrobić to wirtualnie. Dodatkowo pojawiło się też jego zdjęcie, które potwierdza udział w wydarzeniu, co powinno rozwiać wątpliwości, że całość została wcześniej nagrana.