Reklama
aplikuj.pl

Jeśli WhatsApp nie zmieni kontrowersyjnych zasad może mieć spory problem

whatsapp

Z powodu nowej polityki prywatności WhatsApp znalazł się w ogniu krytyki, a sporo użytkowników rezygnuje z tego komunikatora. Wygląda jednak na to, że jeśli WhatsApp całkowicie nie zrezygnuje zmian może stracić jeden z największych rynków zbytu na świecie.

Nowe zasady polityki prywatności WhatsApp mogą przynieść więcej szkód

Jeszcze w ubiegłym roku WhatsApp miał 2 miliardy użytkowników. Komunikator był chwalony głownie za prywatność. Jednak niedawno Facebook, który wykupił WhatsApp poinformował o zmianach, które w lutym dokonają się w polityce prywatności. W skrócie użytkownicy dostaną ultimatum, albo przekażą swoje dane, albo firma skasuje ich konto w komunikatorze. Ta decyzja wywołała ogromne kontrowersje i tak dużą utratę klientów, że Facebook zdecydował się odsunąć zmiany w czasie.

Czytaj też: Darmowy Netflix nawet przez rok i inne nowości od Vectra
Czytaj też: Mapy Google z większą dokładnością w miastach
Czytaj też: Uważajcie na fałszywą aplikację ProteGO Safe!

Wygląda jednak na to, że może całkowicie z nich zrezygnować. Indyjskie Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych wystosowało list do CEO platformy, Willa Cathcarta, w którym nawołuje do wycofania się z kontrowersyjnych zmian. Indie chcąc dbać o prywatność i bezpieczeństwo obywateli w sieci blokują aplikacje, które mogą zagrażać. Obecnie w tym kraju WhatsApp ma przeszło 400 mln użytkowników, więc być może wystosowane przez Ministerstwo pismo wpłynie na decyzję Facebooka, zwłaszcza, że firma sporo w Indiach inwestuje.