WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Prototyp Jaguara F-Pace SVR 2021 nagrany na Nurburgring

Chociaż krążą plotki o potrzebie zmniejszenia oferty Jaguara Land Rovera, jego obecnie rozwijane modele są bezpieczne, a jednym z nich jest dostrzeżony w testach Jaguar F-Pace SVR 2021.

Brytyjski producent najwidoczniej kończy obecnie ostatnie prace nad odświeżonym modelem F-Pace SVR. W ramach najnowszych materiałów szpiegowskich dostaliśmy film z kanału Supercar Video na YouTube, który pokazuje szalejący przedprodukcyjny prototyp na torze Nurburgring.

Prototyp jest wciąż ukryty pod folią maskującą, ale mamy przynajmniej podstawowe pojęcie o tym, jakie mogą być zmiany wizualne. Jak to z odświeżeniem bywa, linie boczne pozostaną najpewniej bez rewelacji, a największe nowości będą widoczne z przodu, gdzie nie zabraknie poprawek w dolnej części zderzaka.

Maskownice prawdopodobnie otrzymają nowe wzory, podczas gdy światła mogą zostać nieco zmienione, aby odzwierciedlić zaktualizowany język projektowania Jaguara. Równie marginalne zmiany zajdą zapewne pod kątem technologicznym.

Czytaj też: Stuningowany Hummer H1 ratuje fanów marki przed elektrycznością

Dlatego właśnie pod maską spodziewamy się znaleźć taki sam doładowany 5.0-litrowy silnik V8 o tej samej mocy 550 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 680 Nm. Jeśli tak się stanie, zapewne zostanie również sparowany z tą samą ośmiobiegową automatyczną skrzynią.

Jaguar nie powiedział ani słowa o debiucie odświeżonego F-Pace SVR, ale nadal spodziewamy się jego ujawnienia przed końcem roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News