Reklama

Jak drony usprawniają funkcjonowanie magazynów?

dron

W ostatnich latach naukowcy związani z MIT oraz Towarzystwem Fraunhofera zajmowali się rozwojem systemów, które wykorzystują drony do dokumentowania zapasów w magazynach. Nowe rozwiązanie zapewnia unikalne podejście do tej samej koncepcji.

Opracowany przez firmę Ware system o tej samej nazwie wykorzystuje autonomiczne quadcoptery Skydio 2, które ładują akumulatory podczas „spoczynku” i wykonują regularne przeloty zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

Czytaj też: BAE Systems zaprojektuje bojowego drona Skyborg dla USA
Czytaj też: Lekki i mały zagłuszacz dronów? Paladyne E1000MP to poważny kandydat
Czytaj też: Autonomiczny elektryczny dron zacznie opryskiwać uprawy w USA

Gdy każdy dron się przemieszcza, jego kamera rejestruje naklejki zawierające kody QR oraz kody kreskowe poszczególnych palet. Te są oczywiście unikalne dla każdego regału i każdej palety, co umożliwia prowadzenie inspekcji.

Drony połączone z systemem w chmurze pomagają kontrolować funkcjonowanie magazynu

Gdy obraz jest przetwarzany przez serwer w chmurze, system Ware może pokazać użytkownikom, które palety znajdują się na jakich regałach – i gdzie te regały znajdują się na terenie całego magazynu. Dodatkowo, dzięki temu, że system zna zawartość każdej palety, jest w stanie śledzić, ile produktów znajduje się aktualnie w obrębie budynku.

Czytaj też: Lot dronem Aertos 130IR w pomieszczeniach, to istna sielanka
Czytaj też: Dron pomocnik Loyal Wingman Boeinga zaliczył pierwsze testy w ruchu