Reklama
aplikuj.pl

Lekki i mały zagłuszacz dronów? Paladyne E1000MP to poważny kandydat

dron bron

Żołnierze, pracownicy ochrony i lotnisk nieszczególnie przepadają za dronami. Właśnie dlatego coraz popularniejsze stają się broni przeciwko tego typu urządzeniom, a jedną z nich jest Paladyne E1000MP.

Wyprodukowany przez brytyjską firmę Drone Defence, E1000MP działa w ten sam sposób, co konkurencyjne produkty. Emituje bowiem sygnał elektromagnetyczny na tej samej częstotliwości, którą dron wykorzystuje do komunikacji, lokalizacji GPS i transmisji wideo. Powoduje to utratę łączności z operatorem, co przekłada się na upadek lub automatyczne lądowanie.

Paladyne E1000MP może być wyróżniającą się bronią wymierzoną w drony

Broń ma zasięg wynoszący 1 km i może być używana z anteną kierunkową lub dookolną. Ta pierwsza skupia sygnał zagłuszający na jednym dronie, druga zaś rozprzestrzenia go na szerszym obszarze. Co ciekawe, producent przekonuje, że posiadacz pistoletu może nawet prześledzić drona powracającego do właściciela.

Czytaj też: Dron ze strzelbą, to już nie fikcja. To nowa brytyjska broń

Czytaj też: Jak pisać w powietrzu dronem? Jest już na to sposób

Czytaj też: Problemy z wylesianiem? Na ratunek ruszą drony

Paladyne E1000MP jest wodoszczelna, działa przez dwie godziny po czterogodzinnym ładowaniu akumulatora i w temperaturze otoczenia od -20 do 60 stopni Celsjusza. Całość waży łącznie zaledwie 3,5 kilograma – wraz z zestawem do ładowania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News