WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jak kosmiczne górnictwo wpłynie na podbój kosmosu?

Jak kosmiczne górnictwo wpłynie na podbój kosmosu?

Asteroidy mają nie tylko ogromną wartość naukową, ale również czysto biznesową. Posiadają bowiem złoża srebra, złota, diamentów, czy innych drogocennych materiałów. Mogą się również okazać kluczowe w kwestii kolonizacji innych planet.

Biorąc pod uwagę fakt, że jak do tej pory naukowcy odkryli ok. 9000 tego typu obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi, wizja rozwoju kosmicznego górnictwa wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Podobnie z resztą jak i słowa Teda Cruza, który stwierdził, że pierwszy w historii bilioner będzie związany z tym właśnie sektorem.

Firma Report Linker przygotowała niedawno raport, z którego wynika, że obecnie opracowywane metody powinny umożliwić wydobywanie materiałów z kosmicznych skał oraz zwiększenie możliwości ludzi jako eksploratorów kosmosu. Chodzi bowiem nie tylko o napędzenie ziemskiej gospodarki poprzez zdobycie drogocennych kruszców. Inny aspekt stanowią możliwości naszego gatunku związane z kolonizacją innych planet, m.in. Marsa. Gdyby udało się zdobywać surowce „w drodze” na Czerwoną Planetę, byłoby to niewątpliwym ułatwieniem.

Czytaj też: Misja łazika marsjańskiego zostanie opóźniona – na jak długo?