Wszyscy, którzy obejrzeli już Avnegers: Endgame wiedzą, że film znacząco zmienia podstawy wszechświata budowanego przez lata MCU. Okazuje się, że zamykający 3. fazę nowy Spider-Man wpłynie na MCU wyjaśniając i rozwijając wiele elementów. Artykuł zawiera spoilery z filmu Avengers: Koniec Gry.

W Avengers: Endgame dostaliśmy znaczący, bo aż pięcioletni, przeskok w czasie. Oznacza to, że w Spider-Man: Far From Home zobaczymy skutki takiego rozwiązania. Peter Parker nie tylko będzie musiał poradzić sobie ze śmiercią Iron Mana, ale również z tym, że wielu jego szkolnych znajomych jest o pięć lat starszych.

Czytaj też: Reżyser Sonica obiecuje poprawę wyglądu głównego bohatera

Możliwe, że manipulacje czasem i przenoszenie Kamieni Nieskończoności miały większy wpływ na świat, niż bohaterom wcześniej się wydawało. Według najnowszych informacji, kiedy Nick Fury przedstawia Spider-Manowi Mysterio, nasz główny bohater dowiaduje się, że nowy znajomy pochodzi z innej Ziemi. Możliwe oczywiście jest to, że złoczyńca kłamie. Jednak jeśli nie, to wyjaśniałoby fakt posiadania przez niego mistycznych zdolności.

Chociaż Avengers mogą myśleć, że naprawili wszystko, to niektóre wydarzenia mogły doprowadzić do stworzenia wielu równoległych wymiarów i osi czasu. Choćby walka Kapitana Ameryki z samym sobą, ucieczka Lokiego z Tesseractem czy też zniknięcie Thanosa w 2014 roku.

Koncepcja marvelowskiego multiwersum znana jest dobrze miłośnikom komiksów. Zgłębianie się w te zagadnienia ma więc wiele sensu i może doprowadzić do wprowadzenia dowolnej liczby bohaterów i nowych zagrożeń. Na razie jednak sprawa pochodzenia Mysterio jest jedynie plotką. Możliwe, że nowy zwiastun rzuci nam na to trochę więcej światła na to, jak nowy Spider-Man wpłynie na MCU.

Jeśli nie, pozostaje czekać do 5 lipca, bo wtedy do kin zawita Spider-Man: Far From Home.

Czytaj też: Thor szykuje się do pomszczenia poległych na nowym plakacie z Endgame

Źródło: comicbookmovie.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej