Bycie atrakcyjnym jest bardzo ważną zaletą społeczną. Badania wykazały, że osoby uważane za atrakcyjne mają lepszą pracę, lepiej zarabiają i lepiej się uczą. Grupa naukowców postanowiła sprawdzić, czy jakiekolwiek geny są związane z atrakcyjnością naszej twarzy.
Badacze poprosili ochotników, aby ocenili atrakcyjność ludzi na podstawie zdjęć z rocznik i porównali wyniki z genetyką każdej z osób. Taka analiza ujawniła pewne geny, które korelują z tą kwestią. Jednakże ich role różnią się w zależności od płci.
Czytaj też: Naukowcy wydrukowali w 3D transparentną czaszkę
U kobiet zmiany genetyczne związane z atrakcyjnością związane są z genami, które regulują masę ciała i lipidy. U mężczyzn geny „piękna” związane są z genami cholesterolu. Poprzednie badania wykazały, że cholesterol odgrywa rolę w syntezie testosteronu i innych hormonów więc ma to sens.
Wyniki te nie mówią jasno, co genetycznie sprawia, że jesteśmy „piękni”: ale pokazują, że jest to temat warty zgłębienia. Możliwe jednak, że nie istnieje jeden gen główny i na atrakcyjność wpływa mnóstwo różnych kwestii. Ponieważ samo badanie było przeprowadzone na niskiej licznie ochotników to potrzeba zgłębienia tematu, aby mieć pewność uzyskanych wyników.
Czytaj też: Naukowcy opracowują przeciwciała odmładzające mózg
Źródło: Medicalnewstoday