WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jaki jest laptop marzeń według użytkowników?

NVIDIA przeprowadziła właśnie na swoim fanpage na Facebooku ankietę. Poproszono w niej o opisanie swojego idealnego laptopa. W ankiecie wzięło udział 760 osób, z czego połowa miała mniej niż 20 lat, a 84,2% mniej niż 30 lat. Jakie są jej wyniki?

Kwota na zakup takiego laptopa mieści się pomiędzy 4 a 6 tysięcy złotych. Jedynie 30% osób nie chce przeznaczyć pieniędzy poniżej 4 tysięcy złotych na swój przenośny sprzęt. Także 4% osób wydałoby na niego powyżej 10 tysięcy złotych.

Czytaj też: Test laptopa Asus TUF Gaming FX505DY

Większość ankietowanych marzy o laptopie z matrycą 15-16 cali. Nieco mniej chce powyżej 17 cali a zaledwie 5% poniżej 15 cali. Aż 3/4 osób chce matową matrycę, a jedynie 4% woli błyszczącą. W przypadku rozdzielczości aż 2/3 osób chce Full HD, 20% 4K a dla 15% nie robi to różnicy.

Najpopularniejszym zadaniem dla laptopa jest granie. Potwierdziło to 94% osób biorących udział w ankiecie. Kolejne zastosowania to przeglądanie internetu (64%), oglądanie filmów (57,2%) oraz praca z aplikacjami graficznymi (37,1%). Jedynie 3% osób wykorzystuje laptopa do programowania a mniej niż 2% do filmów i streamowania.

Najważniejsza cecha laptopa to możliwość grania w najwyższych detalach (64,3%). 30,4% ankietowanych twierdzi, że jakość grafiki nie jest tak ważna jak ilość FPS-ów. Najważniejsza dla klientów jest więc karta graficzna (88%). Na drugim miejscu jest cena (75%), a na trzecim pamięć RAM (70%). Niecałe 34% osób zwraca uwagę na czas pracy na baterii.

A jaki jest Wasz laptop marzeń? Dajcie znać w komentarzach czego Wy oczekujecie od takiej konstrukcji.

Czytaj też: Test laptopa Asus ROG Strix SCAR II GL504GS

Źródło: Materiały prasowe