WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jakie Ryzeny zaserwuje nam AMD do 2020 roku?

Według źródła w ostatnim czasie firma AMD zorganizowała specjalne spotkanie z dystrybutorami i sprzedawcami detalicznymi, na którym ujawniła swoje plany. Mowa oczywiście o procesorach z rodziny Ryzen, ponieważ o kartach graficznych dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu.

W tym roku oprócz wydanej już serii Raven Ridge (były to układy ze zintegrowaną grafiką) na półki sklepowe trafi również kilka procesorów Pinnacle Ridge. O nich pisałem już wcześniej, ale nie miałem pewności, czy podane tam źródła są zwyczajnie wiarygodne. Jednak patrząc na nowe doniesienia, mogę już być pewny, że przedstawione tam informacje są prawdziwe. Jednak nie będą one jedyną nowością od AMD w tym roku. Scenę HEDT ma również podbić druga generacja Threadripperów wykonana w ulepszonej architekturze Zen+. Wprawdzie o tym wiedzieliśmy od dawna (co z kolei potwierdza, że w każdej plotce znajduje się ziarno prawdy), ale ciekawą nowością jest ich następca w 2019 znany pod nazwą kodową Castle Peak.

Ta seria ma nadejść wraz z kolejną generacją APU ”Picasso” i mainstreamowych procesorów Ryzen pod nazwą kodową ”Matisse”. Każda z nich ma bazować na architekturze Zen 2 i prawdopodobnie 7nm litografii FinFET. Ich ulepszone warianty w postaci NG HEDT, ”Vermeer” i ”Renoir” mają trafić na półki sklepowe w 2020 roku, w którym to wielu oczekuje ogromnego skoku wydajnościowego. Tradycyjnie przypominam, że zarówno podstawka TR4, jak i AM4 ma zostać w pełni kompatybilna z nadchodzącymi procesorami.

Źródło: videocardz.com