Reklama
aplikuj.pl

Zobacz na filmie jakie koronawirus sieje spustoszenie w płucach

Trójwymiarowy materiał wideo przygotowany przez lekarzy z George Washington University Hospital pokazuje konsekwencje zakażenia SARS-CoV-2 – chodzi o poważne uszkodzenia płuc.

Aby przygotować ten film, lekarze ze szpitala uniwersyteckiego wykorzystali kamery VR, które umożliwiły im stworzenie trójwymiarowego, 360-stopniowego obrazu płuc jednego z pacjentów. Możemy w ten sposób przekonać się, jak rozległe są obrażenia powstałe podczas choroby COVID-19.

Normalna, zdrowa tkanka jest oznaczona na niebiesko, podczas gdy ta uszkodzona – na żółto. Materiał dotyczy nieco ponad 50-letniego mężczyzny, który trafił do tej placówki 18 marca. Kiedy objawy, takie jak gorączka i duszności się nasiliły, chory musiał zostać podłączony do respiratora. W pewnym momencie wsparcie tego urządzenia okazało się niezbędne do utrzymania pacjenta przy życiu.

Czytaj też: Nowy test na koronawirusa mógłby dawać błyskawiczny wynik nawet w domu

Jak widać, wpływ koronawirusa na organizm człowieka może być naprawdę poważny. To kolejny argument za tym, by stosować się do zaleceń specjalistów: pozostać w domu, o ile nie jesteśmy zmuszeni do wyjścia i przestrzegać zasad higieny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News