Reklama
aplikuj.pl

Ten Jeep Gladiator mógłby podbijać samo piekło

Zwykle każdy pickup budzi respekt, ale dodajcie do tego drugą parę kół i jego charakter przyjmie zupełnie nowy wymiar. Zadbajcie o jego odpowiednie stuningowanie i voila – powstanie potwór pokroju tego Jeepa Gladiatora 6×6 od So Flo Jeeps.

Jeep Gladiator 6×6 w warsztacie firmy So Flo Jeeps z Florydy rozpoczyna swoje nowe życie drastycznie, bo będąc rozcinanym w celu przedłużenia całej ramy. To dzięki temu zyskuje dodatkową oś na tyle, która razem z innymi zyskuje 9-calowy mechanizm różnicowy (via Motor1).

Nie jest to jednak koniec zabawy z podwoziem, bo swoje trzy grosze dorzuca też pięciocalowy podnośnik, który pozwala na 14-calowy skok zawieszenia dla każdej osi. Z kolei stabilizator sterowania Falcon sprawia, że ​​kontrolowanie tej bestii jest trochę łatwiejsze.

Aby nadać temu stuningowanemu Gladiatorowi więcej charakteru (na samej górze macie porównanie do tradycyjnego modelu), firma dodała czerwone elementy na wymienionych panelach nadwozia (nie zabrakło włókna szklanego, czy kevlaru). Największe emocje budzą zwłaszcza czerwone „oczy bestii”, czyli same przednie światła. Ciągle jednak można ściągać drzwi i panele dachowe, aby cieszyć się nowym wymiarem przygody.

Czytaj też: Ten stuningowany Mercedes-AMG G63 wygląda godnie

Całość napędza 6,2-litrowy silnik LS3 z ośmioma cylindrami w konfiguracji V, którego można wymienić na wariant z silnikiem diesla. Bez względu na samą jednostkę, w obu przypadkach napęd trafi na wszystkie sześć kół. Kolejno Jeep Gladiator 6×6 od So Flo Jeeps kosztuje 140 i 150 tysięcy dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News