Jeff Bezos pobił rekord bogactwa

Jeff Bezos

Według indeksu miliarderów Bloomberga, Jeff Bezos, CEO i założyciel Amazona pobił historyczny rekord w bogactwie. Jego majątek przebił magiczny prób 200 miliardów dolarów!

Kryzys ekonomiczny związany z pandemią koronawirusa nie dotknął wszystkich. Ba, niektórym pozwolił się jeszcze bardziej wzbogacić. W czasie, gdy PKB wielu krajów leci na łeb na szyję założyciel Amazona bije rekordy bogactwa. W 2020 roku Bezos zarobił prawie 88 mld dolarów, a 13 mld zgarnął tylko 20 lipca, gdy akcje Amazona znacznie wzrosły na amerykańskiej giełdzie. oczywiście za wzrost majątku odpowiadają przede wszystkim sukcesy Amazona, którego wartość akcji wzrosła w tym roku o ponad 86 procent. Obecnie wyprzedza ją tylko Apple i obie te firmy są najbardziej dochodowymi w USA.

202 miliardy dolarów

Tyle wynosi obecnie majątek Jeffa Bezosa i to oznacza, że Bezos jest pierwszym człowiekiem na Ziemi, którego majątek przekroczył ten magiczny próg 200 mld dolarów. Tym samym wyprzedził o 78 mld dol Billa Gatesa, za nimi są jeszcze  Mark Zuckerberg (115 mld dolarów) i Elon Musk (101 mld dolarów).

Oficjalnie takich pieniędzy, jakie ma teraz Bezos nie miał jeszcze żaden człowiek. Nieoficjalnie mówi się, że podobny majątek mógł zgromadzić Władimir Putin i Muammar Kadafi. Dopóki jednak żaden z nich oficjalnie tego nie udowodni, to Jeff Bezos jest rekordzistą wśród bogaczy.

Czytaj też: Najbogatsi ludzie 2020. Musk i Bezos wystrzelili w kosmos

Ale to jeszcze nie koniec, bo według zestawienia Comparisum jeśli majątek Bezosa będzie rósł nadal w takim tempie, to do 2026 roku stanie się on pierwszym na świecie bilionerem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News