WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Jogging to najlepsza broń przeciwko genom otyłości

Wiele osób posiada tzw. geny otyłości, przez co ciężej im jest zachować szczupłą sylwetkę. Okazuje się, że w walce z otyłością w takim przypadku najlepiej sprawdza się jogging.

naukowcy przeanalizowali informacje od ponad 18 tysięcy osób w wieku od 30 do 70 lat. Każda z nich dostarczyła swoje próbki krwi i otrzymała zsekwencjonowany genom. Uczestnicy zgłaszali też, jakie ćwiczenia regularnie wykonują.

Czytaj też: Naukowcy naprawiają mózg za pomocą nanotechnologii

Osoby, które zgłosiły wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń miały mniejsze BMI niż osoby, który nic ze sobą nie robiły. Jest to prawdziwe stwierdzenie nawet dla osób z otyłością. Jednakże jedno ćwiczenie ma największy wpływ na wagę – jest to jogging.

Uczestnicy badania z genami otyłości, którzy biegali mieli znacznie niższe BMI, procent tkanki tłuszczowej i obwód bioder niż osoby, które tego nie robiły. Jeszcze tylko kilka innych rodzajów ćwiczeń miało prawie równie dobry efekt. Jest to wspinaczka górska, spacery, spacery sportowe, niektóre rodzaje tańca czy długie sesje jogi.

Jeśli więc narażeni jesteście na tę chorobę to warto wykonywać jedno z powyższych ćwiczeń. Pamiętajcie, że zachowanie odpowiedniego BMI pozytywnie wpływ także na Wasze zdrowie.

Czytaj też: Ten dziwaczny potwór morski wyglądał jak Sokół Millennium

Źródło: Livescience