WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kapitan Marvel podbija kina

Kapitan Marvel w kinach zadebiutowała 8 marca, choć już dzień wcześniej można było obejrzeć przedpremierowe pokazy. Minęło kilka dni, a najnowszy hit Marvela zarobił przeszło 455 milionów dolarów!

Czytaj też: Tak mogłoby po latach wyglądać spotkanie Luke’a i Hana Solo

Kapitan Marvel podbija kina i zdobywa rekordy box office zarabiając w pierwszy weekend ponad 455 milionów dolarów. Według Box Office Mojo film zajął szóste miejsce w rankingu produkcji z największymi zarobkami w pierwszy weekend po premierze. Na pierwsze miejsce nadal zajmuje Avengers: Infinity War, co czyni Kapitan Marvel drugim najlepiej zarabiającym filmem Marvela.

Kapitan Marvel podbija kina

Wielki weekend otwarcia Kapitan Marvel prawdopodobnie zachęci Hollywood do zwrócenia większej uwagi na filmy przedstawiające kobiety w rolach superbohaterek. Od czasów Elektry i Catwoman istniało przekonanie, że przeciętny widz nie chce oglądać tego typu produkcji. Debiutująca w 2017 roku Wonder Woman przetarła szlak pokazując, że jednak fani chcą różnorodności, a męscy superbohaterowie powoli się nudzą.

Ten imponujący wynik został osiągnięty pomimo wysiłków trolli, którzy od dłuższego czasu bombardowali film negatywnymi ocenami. Choć nie zostało to jeszcze oficlajnie ogłoszone, sequel Kapitan Marvel to tylko kwestia czasu.

A dla tych, którzy nie mogą doczekać się powrotu Carol Danvers przypominamy, że  bohaterka pojawi się w Avengers: Endgame już 25 kwietnia.

Czytaj też: Gdzie przez ten cały czas była Kapitan Marvel?

Źródło: comicbookmovie.com