Reklama
aplikuj.pl

Karnety sezonowe w Diablo 4 to tylko kosmetyka

diablo 4

Blizzard przedstawił szczegóły dotyczące karnetów sezonowych w Diablo 4. Wszystko co będzie można dokupić za pieniądze dotyczyć będzie tylko kosmetyki postaci, a w grze znajdzie się multum przedmiotów niedostępnych za gotówkę.

Diablo 4 z karnetami sezonowymi

Diablo 4 będzie płatną grą zawierającą sklep z elementami ozdobnymi oraz karnet sezonowy, ale żadna z tych funkcji nie umożliwi zwiększenia mocy postaci za opłatą. Podczas projektowania płatnych elementów gry twórcom zależało na na stworzeniu pięknych rzeczy, dostarczających lepszych wrażeń z rozgrywki.

Skala sezonów w Diablo 4 jest znacznie większa od tych znanych z Diablo 3. Po premierze pracą nad tym aspektem rozgrywki zajmie się specjalny, duży zespół. Przez kolejne lata Diablo 4 otrzyma wsparcie armii twórców. Ponieważ Blizzard wiąże wielkie plany z sezonami, chce, by mogli się nimi cieszyć wszyscy gracze, niezależnie od tego, czy kupują coś w sklepie w grze, czy nie.

Czytaj też: Dead Island 2 wyciekło w sklepie Amazon! Wiemy o grze niemalże wszystko

W sezonach pojawią się całkiem nowe tryby rozgrywki, zadania, wyzwania, zmiany w metagrze oraz usprawnienia poprawiające komfort gry. Dzięki karnetowi sezonowemu najbardziej oddani gracze odblokują lepsze nagrody, robiąc postępy w sezonie. Darmowe nagrody odblokują się w ramach samej gry i zdobywania nowych poziomów, natomiast nagrody premium nie będą zwiększać mocy postaci i dawać przewagi nad innymi graczami. Wśród darmowych nagród znajdą się wzmocnienia dla wszystkich graczy – ułatwią i przyspieszą zdobywanie doświadczenia świeżo stworzonymi postaciami sezonowymi. Natomiast nagrody premium skupią się na estetyce, oferując wartościowe elementy ozdobne oraz walutę premium. Wiele z tych nagród będzie związanych z sezonowym tematem, by gracze mogli się pochwalić swoim udziałem w danym sezonie.

Karnet Diablo 4 w szczegółach

Oto, czego mogą spodziewać się gracze:

Karnet sezonowy zawiera poziomy z nagrodami darmowymi i nagrodami premium. Karnet umożliwia graczom zdobycie różnorodnych darmowych nagród za samo granie. W trakcie trwania sezonu, w każdej chwili, mogą kupić karnet premium, by otrzymać dostęp do poziomów nagród premium – elementów ozdobnych utrzymanych w tematyce sezonu oraz waluty premium.

Nagrodami w karnecie sezonowym są elementy ozdobne. Tak jak te kupione w sklepie, nie wpływają one na rozrywkę. Niektóre typy elementów ozdobnych będą dostępne wyłącznie w karnecie sezonowym.

Czytaj też: Nowy zwiastun A Plague Tale Requiem pokazuje kłopoty w raju

Nagrodą w karnecie sezonowym jest też waluta premium. Gracze mogą ją wydać na elementy ozdobne w sklepie.

Gracze mogą kupować poziomy z nagrodami, ale nie przyspieszą one odblokowywania wzmocnień sezonowych. Zakup poziomów nagród nie ulepszy wzmocnień, ponieważ gracz musi także ukończyć kamienie milowe, by je wykorzystać. Wszystkie inne nagrody za poziom karnetu zostaną odblokowane po jego zakupie. Innymi słowy, nie da się przyspieszyć odblokowywania wzmocnień sezonowych poprzez zakupy. Trzeba je zdobyć.